Celorepubliková akce Do práce na kole 2023

Celorepubliková akce Do práce na kole 2023

Již pátým rokem se zaměstnanci Fatry zapojili do 6. ročníku květnové výzvy „Do práce na kole“. Jejím cílem je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek používali jízdní kolo nebo jakoukoli jinou bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Je to také výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně si spolu s kolegy zapisují do systému své bezmotorové cesty, případně další aktivity.

Celkem se do výzvy zapojilo 159 účastníků z řad našich zaměstnanců, kterým bylo plně uhrazeno startovné. Společně jsme za Fatru ujeli neskutečných 46840,01 km a ušetřili 5 885,32 kg CO2.

I letos jsme se v rámci výzvy rozhodli podpořit dobrou věc. Za každý kilometr věnujeme 1 Kč na dobročinné účely. Účastníci sami mohli nominovat projekt/organizaci. Do hlasování byly zařazeny pouze neziskové organizace/projekty, jejichž navrhovatelé prokazatelně ujeli/ušli v období 1. – 31. května alespoň 20 km. Na konci výzvy byla vylosována organizace: EDUCO Zlín, z. s. kterou nominovala Klára Dundálková.

Účastníci akce „Do práce na kole“ měli možnost využít pestré snídaně a zmrzliny v rámci poboček italské zmrzliny Regio Gelato „na triko/nákrčník“. Každý také dostal originální tričko „Do práce na kole“.

Jména nejvýkonnějších účastníků:

1. místo: Tomáš Petříček1 656 km
2. místo: David Kovář1 654 km
3. místo: Kamil Hromada1 327 km

Jména nejvýkonnějších účastnic:

1. místo: Petra Tunysová1 620 km
2. místo: Helena Mikulová1 161 km
3. místo: Radka Smejkalová1 024 km

Fotogalerie