Chceme oživit srdce Fatry


Malý sportovní batůžek, ve kterém naleznete vše potřebné, a týmy lidí, kteří se navzájem  příliš  dobře  neznají. Tak nějak vypadá začátek outdoorové hry s názvem „Století Fatry“. Díky této hře se účastníci dozvědí řadu věcí o společnosti, kde pracují, a poznají své kolegy jinak než v pracovním prostředí.

Tento projekt má navíc podporu i u partnerů Fatry, kteří by na jeho myšlenku rádi navázali a v podobném duchu hru představili obyvatelům města, turistům a třeba i školám.

Čeho a koho se projekt „Století Fatry“ týká?
Projekt „Století Fatry“ chce znovu oživit srdce Fatry. Snaží se Fatru prodat víc ven, ukázat, co dělá, jaké má úspěchy, a navázat na ně. Hlavním cílem je představit firmu potenciálním zákazníkům, lidem, kteří u nás mohou v budoucnu pracovat, a samozřejmě i lidem, kteří u nás už pracují. Chceme ukázat dobré věci, které se ve Fatře v minulosti povedly.

Začali jste tím, že Fatru představujete svým zaměstnancům. Proč?
Myslím si, že naši zaměstnanci by měli znát baťovské kořeny, ze kterých Fatra vznikla. Prostřednictvím této hry se tak mohou inspirovat minulostí a zamyslet se nad tím, jaká by měla být Fatra v době svého stoletého výročí a co pro to mohou sami udělat. Rádi bychom je přivedli na to, že i oni mohou řadu úžasných věcí a myšlenek Fatře přinést.

Co se zaměstnanci díky projektu dozvědí a jak aktivně se budou muset sami zapojit?
Fatra měla ve své historii na Napajedla velký vliv, proto se účastníci v průběhu hry podívají na několik zajímavých míst Napajedel a také především na osm desetiletí historie společnosti Fatra. Jednotlivá stanoviště účastníci naleznou pomocí  vytištěné  mapy  a  popisu v tabletu. Je pro ně připravena vždy legenda s fotografiemi a šifra, na jejíž řešení je dán časový limit.

Co lidé o historii Napajedel většinou vůbec netuší?
Třeba, že v Napajedlech bývaly lázně s aktivním léčivým pramenem Slanica, nebo že se vedle vchodu do těchto lázní nachází poválečný kryt CO, údajně z 50. let, který je majetkem Fatry.

Chcete vědět více? Přečtěte si celý článek: Století Fatry část 1, Století Fatry část 2.