Fatra, a. s., získala třetí místo v celostátní soutěži podnikatelských projektů

Agentura Czechinvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásily nejlepší podnikatelské projekty roku 2011.

V kategorii Eko-energie / Úspory energie obsadila první místo společnost ONDRÁŠOVKA, a. s., na druhém místě se umístila společnost VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, a. s., a třetí místo patří společnosti Fatra, a. s., za projekt „Komplexní úpravy tepelného hospodářství společnosti Fatra, a. s., v provozovně v Chropyni“, který řešil přechod z parního na teplovodní vytápění budov Fatry v chropyňském areálu. Rozhodujícím kritériem v kategorii Eko-energie byly roční úspory energie ve vazbě na způsobilé výdaje.

Smyslem soutěže je ocenit nejúspěšnější firmy, které pro svůj podnikatelský záměr využily evropských a státních dotací a pomohly tak k naplnění hlavní mise Operačního programu Podnikání a inovace, kterou je podporovat inovační potenciál firem, využívat moderních technologií a obnovitelných zdrojů energie.

Nad soutěží převzal osobní záštitu ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. „Připravit kvalitní projekt, projít dotačním procesem a úspěšně celý záměr dokončit vyžaduje mnoho úsilí. Ty nejlepší projekty získaly titul, ocenění si zaslouží ale i další podnikatelé, kteří díky realizaci svých inovativních nápadů zvyšují konkurenceschopnost naší země,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Ing. Vyčánková Olga,
Fatra, a. s.

Diplom