Fatra bodovala na Designbloku

Sázka na nové hračky se Fatře vyplatila. Jejich prezentace na největší designérské přehlídce ve střední Evropě totiž vzbudila nejen oprávněný zájem, ale přinesla také jedno z odborných ocenění. Designblok, který se konal v týdnu od 7. do 13. října v Praze, navštívilo více jak 50 tisíc lidí. Mnoho z nich si s potěšením zavzpomínalo na své dětství ve stánku Fatry Napajedla, kde mohli na jednom místě vidět jak retro hračky Libuše Niklové, tak nové hračky navržené mladými českými designéry.

V netradičních prostorách Nákladového nádraží Žižkov, v sousedství prezentace sportovního oblečení značky NIKE, byli vystaveni celý týden vedle sebe Buvol a Bulík, Žirafa a Koza nebo Koník a Formule. Hračky Libuše Niklové tak dělaly společnost nové kolekci navržené Janem Čapkem a manžely Kozovými. Tu navíc doplnily tři míče s atraktivním potiskem Zuzany Lednické. A pro zjištění zájmu si zde také hosté mohli prohlédnout nafukovací úchopové hračky Sluníčko, Micinka a Punťa. K jejich budoucnosti se vyjádřil vedoucí odboru prodeje Tomáš Dočkal: „Obnovení jejich výroby již chvíli zvažujeme a tato výstava nám posloužila pro průzkum trhu. Nadšené ohlasy návštěvníků překonaly naše očekávání a po vyhodnocení celé akce a posouzení nákladů pravděpodobně rozšíří nabídku hraček na stále úspěšnějším e-shopu.“

Expozice získala březové polínko

Návštěvnický zájem o hračky byl obrovský, o čemž svědčí také vysoké prodeje jednotlivých kousků z retro kolekce. Fatra se však dočkala také jednoho odborného ocenění – šéfredaktoři časopisů o módě, bydlení a designu totiž vyhlásili stánek s nafukovacími zvířátky jako nejlepší firemní prezentaci. Březové polínko s měděnou destičkou tak ocenilo práci Atelieru SAD a Jerryho Kozy, kteří stánek navrhli. Nutno podotknout, že expozice hraček vyhrála v konkurenci prezentací takových gigantů, jako jsou Heineken nebo oděvní řetězec H&M. Manželka Jerryho Kozy Anna zase navrhla interiér Dětského koutku Fatra. Tam měli malí i velcí návštěvníci možnost podepsat se na stěnu nebo výtvarně vylepšit nafukovací hlavu housenky. Ostatně gigantické nafukovací housenky se plazily po fasádě celého Kafkova domu, kde měl koutek sídlo, a jistě poutaly pozornost k hračkám Fatra.

cena sefredaktoru vitez

Na křtu knihy se sešli čtyři generální ředitelé Fatry

Účast Fatry na českém svátku designu ozdobily také slavnostní okamžiky. Kromě světové premiéry čtyř nových nafukovacích hraček se ve čtvrtek 10. října konal křest druhého doplněného vydání monografie Libuše Niklové. Tu připravila opět kurátorka Tereza Bruthansová a křtu knihy se vedle syna legendární designérky Petra zúčastnili také čtyři generální ředitelé Fatry – Jaroslav Toufar (nyní ředitel plastikářského klastru Plastr), Ivo Hanáček (nyní GŘ společnosti Precheza, a.s.), Petr Bláha (nyní GŘ společnosti Duslo, a.s.) a také současný generální ředitel Fatra, a.s., Pavel Čechmánek.

15. ročník Designbloku je již minulostí. Pro Fatru Napajedla znamenal nejen ocenění za firemní prezentaci, ale ve zvýšeném zájmu návštěvníků také signál, že nové hračky si mohou najít své zákazníky. Jak se jim bude dařit můžete také zjistit na webu www.hrackyfatra.cz. Retro hračky si třeba jako ideální vánoční dárek můžete snadno koupit online na našem e-shopu www.efatra.cz. Tam by se také před Vánoci měly objevit nové hračky představené na Designbloku.

FATRA-1170

FATRA-1025

FATRA-1085