Fatra jako první představila v ČR indukční kotvení fólií.

Novinku v kotvení střešních fólií představila na své expozici veletrhu Střechy Praha 2013 Fatra Napajedla. Jedná se o přístroj firmy SFS intec využívající technologii isoweldtm. Hlavní výhodou tohoto postupu je možnost použití fólie v roli o plné šířce, odpadá tak nutnost izolaci půlit nebo krátit v rohových a okrajových zónách. Zároveň není potřeba vkládat další kotevní řady, čímž se snižuje celkový počet spojů. Kotvení probíhá v celé ploše a fólie není perforovaná.

Ekonomická úspora indukčního kotvení je zároveň ukryta v redukci přesahu při spojování (ze 100 – 110 mm až na polovinu). Na kotvení je možné použít pojezdový automat nebo ruční přístroj. Díky počítadlu na automatu pak máte dokonalou zpětnou kontrolu počtu využitých kotev a tím také celkového kotevního plánu.

Nejen přístroj na indukční kotvení včetně praktické ukázky, ale také celý sortiment hydroizolačních fólií Fatrafol můžete vidět až do soboty 9. února na veletrhu Střechy Praha 2013, hala 2/stánek 211 ve výstavním areálu PVA Letňany.

indukční kotvení

Displej pojezdového automatu na indukční kotvení SFS intec využívající technologii isoweldtm.