FATRA MTB Team – ohlédnutí za sezónou 2017

FATRA MTB Team – ohlédnutí za sezónou 2017

V loňském roce jsme založili Fatra MTB (mountain bike) team. Díky tomu jsme se mohli zúčastnit největšího seriálu závodů horských kol v ČR “Kola pro život“ v rámci koncernu Agrofert. Už první závod, který jsme absolvovali 29. 4. 2017 v Hustopečích, dokonale prověřil naše schopnosti vypořádat se s obtížnou tratí, připomínající spíše cyklokros než závody na horských kolech. Více jsme běhali než jezdili – blátivý terén nám dal pořádně do těla.

Sezóna pokračovala dalšími závody, které postupně probíhaly napříč celou naší zemí. Byli jsme přihlášeni na trasy B (50 – 68 km) a C (30 – 45 km) s různým výškovým převýšením. Hrdě jsme reprezentovali v týmových dresech s logem Fatry a díky výkonům našich borců jsme byli nepřehlédnutelní.

V soutěži týmů v rámci koncernu Agrofert jsme sice byli nováčky, ale ambice jsme měli vysoké a snažili se o přední místa. Výsledky nás pak samotné překvapily, náš tým FATRA MTB skončil na skvělém 2. místě z celkového počtu 43 týmů koncernu Agrofert. Skvělého umístění napříč všemi věkovými kategoriemi jsme dosáhli i v jednotlivcích. Celý seriál závodů jsme zahájili jako šestičlenný tým, na konci sezóny nás už bylo patnáct.  Děkujeme všem závodníkům za jejich odhodlání, výdrž a bojovnost a vedení naší společnosti za podporu. Všichni se již těšíme na další sezónu a věříme, že po loňských výsledcích naše fatrovské dresy vzbudí u soupeřů respekt již na startu.