Fatra na Domotexu v novém

Fatra na Domotexu v novém

V profesionálním světě podlahovin je třetí týden v novém roce neodmyslitelně spojen s veletrhem Domotex v Hannoveru.
Čtyřdenního svátku designu, inovací a nových trendů se letos zúčastnilo přes 45 000 návštěvníků, kteří ve dnech 16. – 19. 1. 2016 obdivovali ve dvanácti halách expozice 1 441 vystavovatelů z 59 zemí celého světa. Oproti číslům z minulých let šlo o výrazný nárůst, k čemuž určitě přispěla i absence téměř paralelně pořádaného veletrhu Bau v Mnichově.
„It is your flooring“. To bylo heslem letošní výstavní expozice společnosti Fatra v Hannoveru.

Své podlahoviny jsme prezentovali na již tradičním místě v hale 6 a velmi netradičně ve zbrusu novém designu. Starý stánek už přestával stačit jak kapacitně, tak i svým pojetím, a proto jsme se letos rozhodli pro změnu. Rozšířili jsme plochu stánku, finální návrh designu jsme nechali na architektovi, a tak jsme mohli přivítat stávající i nové potenciální zákazníky na pohovce uprostřed nápaditě řešeného obývacího pokoje nebo okolo praktických barových stolků.
Prezentace podlahovin byla pojata ve velmi čistém a elegantním duchu, k čemuž dopomohly i nové stojany FatraClicku nebo kolekce Fatra LINO.
Luxusní vinylové dílce i plovoucí podlahy z Fatry zastupovaly osvědčené značky Thermofix, Imperio a FatraClick, které si svoji popularitu vydobyly kvalitou a oblíbenými dekory. V letošním roce byla také rozšířena nabídka o netrpělivě očekávanou kolekci podlahových lišt. Zákazník si tak bude moci vybrat podlahu a přímo k ní sladit i lišty.
Mimo prezentaci LVT na našem stánku mohli návštěvníci nepřímo zhlédnout výrobky z Fatry i na stáncích našich obchodních partnerů, kterým dodáváme vinylové polotovary pro další zpracování. V rámci segmentu podlahovin se jedná o nejdynamičtěji se rozvíjející sektor, díky kterému jsou naše výrobní kapacity zcela vyprodány.
Tato skutečnost byla jedním z důležitých faktorů, ovlivňujících rozhodování o investici do projektu „Nová válcovna“. Jedná se o dvě válcovací a jednu laminační linku, což přinese navýšení kapacity výroby podlahových krytin a hydroizolačních fólií o přibližně 10 mil. m2 ročně. Aktuálně finišují stavební úpravy pro instalaci první válcovací linky a celý projekt by měl být završen v průběhu roku 2019 zprovozněním nové moderní laminační linky v šířce dvou metrů.

A jaké nové trendy že přinesl letošní Hannover? Poptávka po LVT podlahách neklesá, naopak neustále roste, přičemž v minulém období oblíbené bělené dřevěné vzory začínají nahrazovat dekory v přírodních odstínech a rustikálním stylu, velmi často v extra dlouhých prknech i patinované. Druhý možný směr naznačuje návrat klasické parketové a někdy až mozaikové podlahy seskládané z poměrně drobných dílců.
Ať budou trendy do budoucna jakékoliv, Domotex si stále zachovává pověst nevýznamnějšího podlahářského veletrhu Evropy zaměřeného na profesionální návštěvníky, a my jsme rádi, že zde významnou roli hrajeme i my.