Fatra na filmovém festivalu ve Zlíně

Fatra na filmovém festivalu ve Zlíně

Stejně jako loni, i letošní ročník zlínského filmového festivalu se nesl v duchu spolupráce mezi Fatrou a FILMFESTEM. Tento ročník, již 64. v pořadí, proběhl v termínu od 30. května do 5. června 2024 a byl naprosto úžasný! Uvedl neuvěřitelných 293 filmů z 55 zemí světa, přičemž mnohé z nich měly svou světovou premiéru právě zde ve Zlíně.

Pro návštěvníky festivalu bylo připraveno nespočet příležitostí setkat se s oblíbenými osobnostmi filmového světa. Každý den byl naplněn aktivitami od rána do noci. V doprovodném programu nechyběla pestrá škála koncertů, besed, workshopů, výstav, virtuální reality, sportovních akcí a další zábavy, která rozjasňovala festivalové dny i noci. Tradičním a velmi oblíbeným bodem Zlín Film Festivalu byla i letos dražba uměleckých filmových klapek, kde mohli návštěvníci získat originální a jedinečné kousky.

Fatra, jako dlouholetý partner festivalu, měla opět svůj stánek v parku Komenského. Bylo to místo plné radosti a smíchu. Malé děti dováděly na nafukovacích sedacích zvířátkách a hrály si s míči, zatímco starší děti pilně řešily hlavolamy Tangram a tvořily krásné papírové helmy. Letos poprvé jsme rozdávali balónky, což přidalo ještě více barev a veselí do festivalové atmosféry.

Kromě toho byla opět k dispozici fatrovská fotící stěna, kde si mohli návštěvníci udělat skvělé vzpomínkové fotky. Takže ať už jste přišli s rodinou, přáteli nebo sami, vždy bylo něco, co vám vykouzlilo úsměv na tváři.

Zkrátka a dobře, letošní zlínský filmový festival byl opět velkým zážitkem, plným filmových novinek, zábavy a nezapomenutelných momentů. Těšíme se, co nám přinese další ročník!

Pro více informací navštivte www.zlinfest.cz.