FATRA POKŘTILA PUBLIKACI KE SVÝM OSMDESÁTINÁM

Akciová společnost Fatra Napajedla oslavuje v letošním roce 80. výročí svého založení.

Na počest tohoto jubilea vydala knižní publikaci, kterou začátkem měsíce května představila v Městském divadle Zlín. Právě tady se totiž uskutečnila první část oslav, které budou pokračovat v sobotu 6. června v jejím napajedelském areálu a na zámku v Napajedlích.
Společnost Fatra se po celou dobu svého trvání hrdě hlásí k baťovské tradici a jistě ne náhodou si pro křest své knihy zvolila scénu zlínského Městského divadla a divadelní hru „Baťa Tomáš, živý“.
Po zhlédnutí tohoto představení 5. května se téměř 200 fatrovských zaměstnanců a dalších hostů zúčastnilo slavnostního uvedení výše zmíněné kníhy, která chronologicky seznamuje s těmi nejdůležitějšími událostmi firmy od jejího založení v roce 1935 až do současnosti a je doplněna dobovými fotografiemi. Samotné prezentace se ujal generální ředitel Ing. Pavel Čechmánek za přítomnosti ředitele zlínského divadla Petra Michálka a herce Gustava Řezníčka, který ve hře ztělesnil postavu Tomáše Bati. Po krátkých proslovech byl slavnostní večer zakončen bohatým rautem v příjemných společenských prostorách zlínského divadla.
V sobotu 6. června mohou všichni, ať už jsou to současní či bývalí zaměstnanci, obchodní partneři, pozvaní hosté nebo běžná veřejnost, společně s Fatrou toto významné jubileum oslavit přímo v areálu společnosti v Napajedlích a v parku napajedelského zámku, kde pro ně bude připraven bohatý kulturně-společenský program.