David – technolog technických fólií

Ve Fatře pracuji již několik let. Když jsem se po škole rozmýšlel, kde zakotvím, tato velká a stabilní společnost mi připadala jako dobrá volba. Začínal jsem jako obsluha výrobní linky, kde byla pozitivní atmosféra a dobrý kolektiv. Dobře jsem zapadl a postupně se zapracovával na dalších pozicích, abych byl schopen jednak zastupovat kolegy v době jejich nepřítomnosti, jednak se mohl posunout k zodpovědnější práci.

Pak přišlo období, kdy jsem měl pocit jakési stagnace. A právě tehdy hledali směnového technologa. Byla to pro mne velká výzva. Tato práce byla naprosto odlišná, výrobní proces jsem začal sledovat z úplně jiného úhlu. Mohl jsem tady ale zúročit své dosavadní zkušenosti od výrobních linek, další informace jsem postupně získával s pomocí ostatních kolegů.

Sotva jsem se zaučil, přišel další zlom. Nabídli mi místo technologa u technických fólií. Bylo to naprosto nečekané, určitou dobu jsem i váhal, jestli to zvládnu. Nakonec jsem to ale vzal jako skvělou příležitost k dalšímu růstu a rozhodně nelituji.

Práce je to zajímavá a různorodá, prolíná se v ní spousta činností – technologie, teoretické znalosti, práce s počítačem, práce s lidmi. Mým hlavním zaměřením jsou technické fólie, ale na starosti mám i polotovary pro další výrobní segmenty. Musím se orientovat v normativních požadavcích na jednotlivé výrobky, zpracovávat výrobně technické dokumentace, mít znalosti v oblasti surovin, receptur, zkušebnictví, spolupracuji s mnoha útvary napříč celou firmou.

Za tu relativně krátkou dobu činnosti technologa jsem poznal spoustu vstřícných lidí i skvělých odborníků a naučil jsem se mnoho nového. Jsem přesvědčen, že tato práce nejenže dává smysl, ale s ohledem na nové plánované investice má do budoucna i velký potenciál.