Veronika  – technolog a designér svařovaných výrobků

Úzkou spolupráci s Fatrou jsem si vyzkoušela už během studia průmyslového designu na vysoké škole. Tehdy mě mile překvapila přátelská atmosféra a vstřícnost všech lidí kolem. Práce se svařovanými a nafukovacími produkty mě zaujala natolik, že jsem měla hned jasno, kde bych chtěla po škole nastoupit.
Fatra mi umožnila realizovat své vlastní projekty a nechala mi v tvorbě volnou ruku, což je pro designéra splněný sen. Baví mě vyvíjet nový produkt od prvního náčrtu na papír, přes velké množství prototypů až po hotový výrobek a grafický návrh obalu, ve kterém se nakonec prodává. Nedílnou součástí je také vypracování technické výrobkové dokumentace a zavedení do sériové výroby. S kolegy z marketingového a obchodního oddělení mám možnost spolupracovat na propagaci výrobku a prodejní strategii. Prostřednictvím návštěv veletrhů sledujeme aktuální trendy, abychom v dané oblasti drželi krok s konkurencí. Činnosti, které k mé práci patří, jsou opravdu velmi různorodé a stále vznikají nové výzvy.
Trvale si rozšiřuji technologické znalosti v oblasti zpracování plastů a aktivně je využívám. Mám skvělou práci, která vůbec není obyčejná.