Marek – vedoucí skladového úseku podlahových krytin

Ve Fatře pracuji 5 let. Beru ji jako „rodinný“ podnik, neboť celý svůj život tu pracovali oba moji dědové, babička i otec. Já jsem pokračovatelem třetí generace.

Po ukončení bakalářského studia jsem zde nastoupil na pozici dělníka skladu hotových výrobků s tím, že budu ve vzdělání pokračovat na vysoké škole ekonomického směru na UTB ve Zlíně. Bohužel skloubit večerní studium s prací bylo velice náročné a po čase jsem jej ukončil. Začal jsem se věnovat pouze práci a věřil, že časem se vyskytne nějaká příležitost profesně se posunout dál. A skutečně – zhruba po čtyřech letech jsem se stal vedoucím skladového úseku podlahovin.

Mou každodenní činností je příjem a výdej hotových výrobků a s tím spojená administrativa. Komunikuji s referentkami ze zákaznického centra
i přepravními společnostmi. Součástí mé práce je i množstevní kontrola odvedených výrobků a jejich následné zavádění na sklad pomocí čárových kódů.

V loňském roce se nám podařilo přestěhovat všechny uskladněné podlahoviny včetně profilů a dalších doplňků z budovy 43 do nového skladu na Zámoraví. Tento moderní sklad je vybaven pojízdnými regály a systémem řízených skladů (WMS), který nám pomáhá s kompletací zakázek.