Monika – instruktorka

Ve Fatře pracuji již 27 let. Tehdy byla známá hlavně jako výrobce nafukovacích hraček, a právě ti sloni, buvoli, žirafy, bazény, čluny, plavací kola a míče nejrůznějších barev a velikostí byli pro mě tím největším lákadlem a chtěla jsem být u jejich výroby.

Proto jsem po ukončení základní školy zvolila učební obor gumař-plastikář, jehož součástí byla odborná praxe na různých pracovištích v napajedelském závodě. Po vyučení jsme se rozešli na různé dílny a já jsem měla to štěstí, že jsem zůstala právě u těch hraček. Jejich výroba se mi velice líbila. O tom, že i kolektiv na této dílně byl výborný, svědčí to, že se dodnes scházíme. Přestože většina dam má již důchodový věk, stále máme co probírat.

Po určité době jsem přešla čerpat další zkušenosti k výrobě PE hadic, sáčků a rolopytlů. No a pak dostala přednost rodina, po skončení mateřské dovolené jsem se do Fatry vrátila, tentokrát k výrobě IKEA podložek do kuchyňských linek. Štěstí na kolektiv spolupracovníků mě neopustilo ani tady, byl opět výborný. Časem jsem se na tomto oddělení vypracovala na pozici instruktorky, ale když se výroba přesunula do Chropyně, přešla jsem k výrobě potištěných polotovarů pro podlahoviny a ubrusy. Tady zastávám funkci instruktorky dodnes a snažím se být pravou rukou svého vedoucího.

Moje práce rozhodně není jednotvárná. Zastávám spoustu činností od zajišťování materiálu, tisk štítků, vyřizování objednávek ve skladě s hotovými výrobky až po komunikaci s dílnou pro přípravu polotovarů, přeskladňování a odvádění hotových výrobků na sklad apod. S lidmi komunikuji moc ráda, i když někdy je to i záležitost nevděčná. A přestože nejsou všechny dny ideální, moje práce mě stále baví.