Květnová výzva „Do práce na kole“

Během měsíce května se již tradičně konala po celé České republice výzva „Do práce na kole“.

Cílem této výzvy je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Jak již název (ne)napovídá ve výzvě se mimo kolo dá soutěžit také v kategorii chůze, kde se letos přihlásilo 30 % ze všech soutěžících.

Letos jsme si svou premiéru vyzkoušeli také my ve Fatře a z celkového počtu 19 576 účastníků bylo 81 zaměstnanců z Fatry. Společně naši zaměstnanci během měsíce května nachodili a najezdili obdivuhodných 19 244 km a ušetřili tak 2 500 kg CO2.

Abychom měli vhodné zázemí pro tuto výzvu, byla provedena během dubna celková revitalizace kolárny v Napajedlích a částečné revitalizace zázemí pro kola v Chropyni. Kolárna v Napajedlích tak byla navýšena z původní kapacity 120 na cca 180 míst.

Pro ještě větší motivaci byly zorganizovány doprovodné akce. Jednou z nich byla snídaně pro účastníky. Abychom spojili příjemné s užitečným a ujeli ještě více kilometrů byla zorganizována akce „Pivo na půli cesty“ čímž byla spojena myšlenka propojení zaměstnanců mezi Chropyní a Napajedly. Sport areál v Kvasicích u hřiště nám poskytl zázemí a zajistil pro každého účastníka pivo nebo kofolu zdarma.

I když počasí během května nebylo ideální i přesto naprostá většina ze všech účastníků výzvy pojala tuto akci velmi zodpovědně. K motivaci jim také přispěl fakt, že byly vyhlášeny interní soutěžní kategorie, a tak bylo o co „jezdit a chodit“. Kategorie, ve kterých mohli zaměstnanci soutěžit byly výkonnostní (kolo a chůze) a pravidelnostní (kolo).

Vítězné týmy a jednotlivci byli ocenění během závěrečného vyhlášení výsledků ve Fatře a každý zúčastněný zaměstnanec obdržel originální sportovní šátek s logem firmy.

Společná fotografie zaměstnanců „Do práce na kole“