LDPE

  • LDPE je polyetylen s nižší hustotou. Je to nejpoužívanější materiál pro výrobu fólií, hlavně obalových. Všechny jednoduché typy sáčků, odpadkových pytlů a odnosných tašek pro jednorázové účely jsou vyrobeny právě z LDPE. Důvodem je především nízká cena a snadná zpracovatelnost.
  • Fólie se vyrábějí vytlačováním (extruze), buď jako ploché fólie nebo jako hadice (tubulární extruze). Fólie je možné vyrobit velmi tenké (sáčky typu košilka na pečivo) i silnostěnné (pytle). Tloušťka obalů se dá přizpůsobit požadavkům aplikace od 30 mikrometrů (0,030 mm) až po 200 mikrometrů.
  • Pokud má být výsledný obal odolný protržení, je možné PE fólii laminovat s jiným typem fólie a zlepšit tak vlastnosti konečného obalu. Například laminace s PET fólií (polyetylentereftalát) se využívá při výrobě pytlů na krmivo pro domácí mazlíčky. Laminace s kartonem se uplatňuje při výrobě obalů na džusy (obaly typy Tetrapack).
  • Výhodou LDPE je, že se dá velmi dobře potiskovat. Odnosné tašky a pytle mohou být potiskovány vícebarevným potiskem. Materiál se dá také svařovat, čímž se dosáhne různých tvarů sáčků a tašek. Recyklovaný PE je možné vracet zpět při výrobě sáčků a pytlů, což šetří životní prostředí.