Nová podnikatelská nemovitost v napajedelském areálu Fatry

Téměř dva roky trvající úsilí vybudovat novou výrobně skladovací halu v areálu Fatra, a.s. došlo minulý týden naplnění. Slavnostního otevření se po boku vedení napajedelské firmy zúčastnili rovněž zástupci dodavatelských firem. Moderní budova za bezmála 20 milionů korun znamená pro Fatru zásadní přínos.

„Produkce Fatry se neustále navyšuje a možnosti stávajících prostor v napajedelském areálu, mnohdy s nedostatečnou únosností stavebních konstrukcí, jsou omezené. Vybudování haly pro nás znamená zlepšení logistických podmínek při výrobě izolačních fólií, jejichž kapacita se za poslední dva roky zdvojnásobila.

Výrobně skladovací hala stojí na místě tří sklolaminátových obloukových hal, které měly nevyhovující statiku, tepelně technické vlastnosti i požární odolnost a proto nemohly být efektivně využívány. Vzhledem k tomu, že náklady na jejich rekonstrukci by byly vyšší než náklady na demolici a výstavbu nového objektu, byla zvolena finančně výhodnější varianta jejich demolice. Vybudování funkčního podnikatelského objektu přispěje nejen k růstu výkonů a konkurenceschopnosti podniku, ale i ke zlepšení estetického dojmu z areálu, “uvedl generální ředitel Fatra, a.s Pavel Čechmánek“.

Stavebním pracem, zahájeným v prosinci 2012, předcházely projekční práce a zpracování žádosti o dotaci z OPPI Nemovitosti, která byla v listopadu 2012 schválena. Přidělením šestimilionové dotace z celkových dvacetimilionových nákladů podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR další rozvoj společnosti Fatra.