PF 2018 – inspirace z UTB

Jak vyjádřit blížící se začátek nového roku a propojit jej s identitou Fatry? To byla základní otázka, kterou si kladli studenti UTB fakulty Multimediálních komunikací ve Zlíně, kteří dostali za úkol vytvořit pro Fatru PF 2018. Aby pochopili identitu Fatry, zúčastnili se exkurze. Seznámili se s výrobou hraček, které jsou budoucím designerům z hlediska využití nejbližší, a poslechli si něco o naší historii. Vybaveni vzorky a dojmy se pak pustili do vymýšlení novoročenek. Koncem měsíce listopadu jsme pak měli možnost seznámit se s výsledky jejich snažení. Ohromila nás variabilita, originálnost a hlavně osobité pochopení podstaty naší společnosti. Znamenité vedení ze strany FMK a ojedinělé výkony studentů 3. ročníku oboru Grafický design se odrazily na celkové kvalitě spolupráce, která dosáhla v některých případech velmi vysoké úrovně. Ostatně přesvědčte se sami.

Vítězné PF 2018 od studentky Kyselicové.

Ostatní PF 2018 od studentů UTB fakulty Multimediálních komunikací ve Zlíně

Spolupráce s Fatrou očima UTB

Spolupráce mezi ateliérem Grafický design Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně a Fatrou má dlouhodobé kořeny a je oboustranně prospěšná.
Už několik let každoročně definujeme určité zadání, které je zajímavé pro oba partnery. Pro nás z hlediska výuky, pro Vás z pohledu komerčního využití.
Máme za sebou např. návrh fatrovského kalendáře pro rok 2016, letos už potřetí spolupracujeme na návrhu motion (animované) novoročenky. Propojení školní výuky s praxí je velmi prospěšné, neboť pro grafický design je konkrétní zadání tím správným kořením výuky a Fatra zase můžete využít mnoho zcela neotřelých a originálních nápadů našich talentovaných studentů.