Vyhráli jsme Czech Grand Design. Dvakrát.

Ve sportovní hantýrce se tomu říká „double“, tedy získat dvě ceny v rámci jedné soutěže. Právě to se v neděli 9. března povedlo Fatře Napajedla. V rámci Czech Grand Design, Výročních cen Akademie designu ČR za rok 2013, totiž vyhrál Jan Čapek v kategorii Designér roku, cena Ministerstva kultury ČR, za návrh nafukovacích hraček Pes Bulík a Formule. V kategorii Výrobce roku pak stejně bodovala samotná Fatra, a.s. za kolekci nafukovacích hraček od designérů Anny a Jerryho Kozových, Jana Čapka a Zuzany Lednické.

Věřme, že cena představující pomyslnou „Kapku štěstí“ tak přinese nejen novým nafukovacím hračkám z Fatry úspěch u zákazníků, který potvrdí, že sázka na moderní a český design se vyplatila.

Záznam ze slavnostního večera vysílá v pondělí 10. března od 20.45 stanice ČT art. Ještě před tím, od 20.20 bude na stejném televizním kanále představen dokument Český design 2013, který mapuje nejvýznamnější osobnosti a počiny v oblasti designu minulého roku. Oba dva pořady bude poté možné zhlédnout z Videoarchivu České televize.

Hračky Koza, Pes Bulík, Formule, stejně jako sadu nafukovacích míčů s potiskem od Zuzany Lednické můžete zakoupit na e-shopu Fatra.

AKTUALIZACE: Článek byl doplněn o galerii fotografií z předávání cen Czech Grand Design.

HML_4064 YAN_5858Capek_FormuleCapek_Bulik