Zahradní jezírka – relaxujte v pohodlí domova

V poslední době dělá voda lidem nejen starosti, ale i radosti v podobě příjemného okrasného čí koupacího zahradního jezírka. Před započetím budováním jezírka je ovšem třeba vědět několik důležitých věcí.

ZAHRAD~1

Výběr izolační fólie

Izolace je základ jakékoliv dobře fungující stavby. Při výběru jezírkové folie je potřeba mít na paměti, že ušetřených pár set korun při koupi levné fólie v supermarketu vám nezaručí správnou funkci jezírka po delší dobu. Levná jezírková fólie totiž zpravidla časem povolí (v zimním období) díky roztahování ledu. Pokud k tomuto dojde, je potom otázkou, kdy toto zjistíte, protože vrchní vrstva ledu bude nenarušená a větracími okénky to zjistíte zpravidla už pozdě. V tomto případě na 99% dojde k úhynu ryb.
Mezi nejprodávanější jezírkové fólie je právem odborníky na jezírka řazen český výrobek AQUAPLAST 805 nebo Fatrafol P 923 z Fatry Napajedla. „Fólie Fatrafol patří mezi naše nejoblíbenější kvůli jejich vysoké kvalitě a spolehlivosti.“, řekl majitel jedné z největších jezírkářských firem Jezírka Banat s.r.o.

jezirko

Více o použití výrobku Fatrafol, vč rad jak správně založit jezírko, se dozvíte v přiloženém článku. ZDE

Informace o materiálech, online poradnu a kontakty na jezírkové odborníky a odborné firmy najdete na webu www.fatrafol.cz nebo přímo http://www.fatrafol.cz/cz/izolacni-folie/jezirkova-folie/

Hodně pohody u vody přeje Fatra, a.s.