Zelená střecha na bytovém domě v Táboře

Zelená střecha na bytovém domě v Táboře

Rekonstrukce střešního pláště bytového domu v Táboře přinesla příležitost pro realizaci moderní a ekologické zelené střechy. Cílem bylo vytvořit příjemné prostředí pro obyvatele domu a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Prvním krokem bylo odstranění stávající skladby, která již neplnila svou funkci. Dále bylo nutné vyměnit vzduchotechniku a odstranit všechny obvodové prvky, aby bylo možné připravit podklad pro zelenou střechu.

Jako základ zelené střechy byla použita hydroizolační fólie FATRAFOL 818 v tloušťce 1,5 mm a šířce 2050 m.  Fólie je odolná vůči prorůstání kořínků rostlin a odolává také UV záření.

Na fólii pak byly položeny další vrstvy, které zajistily potřebné podloží pro vegetační vrstvu – rozchodníkový koberec s několika různými druhy rozchodníků.  

Vytvoření přístupových pochozích zón bylo zajištěno pomocí praného kačírku a kačírkových lišt. Díky tomu bude možné zajistit snadnou údržbu a přístup ke všem potřebným prvkům.

Celková realizace zelené střechy na bytovém domě v Táboře přinesla nejen estetický přínos, ale chrání budovu před průnikem vysokých letních teplot do interiéru a vytváří tak stálý tepelný komfort.