Děti z MŠ Chropyně vytvořily originální design zavlažovacích vaků

Děti z MŠ Chropyně vytvořily originální design zavlažovacích vaků

Fatra připravuje nový výrobek – zavlažovací vak určený pro nově vysazované stromy a keře. Tyto vaky mají kapacitu až 70 litrů vody a umožňují kapkovou zálivku rostlin bez potřeby hlubokých závlahových misek či dlouhého zalévání. Vaky jsou ideálním řešením pro městskou výsadbu, kde jsou stromy často vystaveny nevyhovujícím podmínkám a potřebují pomoc s dobrým zakořeněním. Pro ověření funkčnosti a doladění detailů jsou prototypy testovány v zahradách našich vývojařů i v prostředí veřejné zeleně.

V současné době jsou prototypy vyrobeny z šedé fólie, ale do budoucna bude vyráběn z fólie v barvě mulčovací kůry. Děti ze školky v Chropyni se podílely na barevném vylepšení prototypů, proto je pokreslily voděodolnými barvami. Tyto prototypy byly následně instalovány u nově zasazených dubů v zámeckém areálu v Chropyni. Stromy mají krásně barevný a funkční límec. Pracovníci ze Služeb města Chropyně je naplnili vodou a budou je doplňovat vždy po 2 až 3 týdnech v závislosti na počasí. Děti dokonce dubům zazpívaly, takže úspěch zakořenění je zajištěn.

Zavlažovací vak je vhodný pro každého, kdo se snaží o správnou péči o nově vysazené stromy a keře. Jeho použití bude prospěšné nejen v městských oblastech, ale i v soukromých zahradách. Věříme, že nový zavlažovací vak přinese rostlinám lepší péči a pomůže jim přežít i v náročných podmínkách.

Záleží nám na světě kolem nás.