Fatra v exotické DUBAI na stavebním veletrhu BIG 5

V posledním listopadovém týdnu se společnost Fatra, a. s., premiérově účastnila jednoho z největších mezinárodních veletrhů zaměřených na výstavbu a stavební průmysl – BIG 5 2016. Veletrh se konal ve Spojených arabských emirátech (Dubai) a účastnilo se ho více než 2 580 vystavujících firem z celého světa. Návštěvnost překročila 73 tisíc návštěvníků, především z okruhu projektantů, architektů, konzultantů a agentů obchodních i aplikačních společností. K TOP zemím, vystavujícím své produkty, patřily Čína, Spojené arabské emiráty a Itálie. Ze světadílů byla nejvíce zastoupena Evropa, a to ze 42 %.  Mezi vystavovateli se neztratili ani čeští výrobci, kteří měli společnou výstavní expozici pod záštitou organizace na podporu exportu CzechTrade v pavilonu číslo 7.

Region Spojených arabských emirátů zažívá v dnešní době na evropské poměry velký stavební boom, stále přibývají další a další výškové stavby, hotely i nová moderní obchodní centra. V roce 2020 bude Dubai pořádat světovou výstavu EXPO a do té doby je zde v plánu vybudovat celou novou čtvrť Dubai South, linku metra i další letiště. Příležitostí je zde tedy pro naše výrobky a služby nepočítaně.

Naše společnost na stánku o velikosti 3×6 m prezentovala primárně náš sortiment hydroizolačních fólií, sekundárně také vinylové podlahy.  Návštěvníci naší expozice projevili zájem především o hydroizolační systémy spodních staveb a tunelů, zaujala i široká nabídka vinylových podlah jak v rolích, tak dílcích. Velmi pozitivně byl hodnocen prostorný, přehledně uspořádaný stánek, na kterém někdy probíhala v jednom okamžiku i 3 obchodní jednání. Během veletrhu jsme získali více než 120 nových kontaktů.  Proběhlo také kolem 30 obchodních jednání se stávajícími i potenciálními klienty. Ti byli především ze zemí jako jsou Indie, Dubai, Abu Dhabi, Kuwait, Omán, Pakistán, Bahrain, Jordánsko, Saudská Arábie, Qatar, Irán, Libanon a dalších zemí Středního východu a Asie. I z toho je vidět, že tato výstava daleko přesahuje svým potenciálem region samotných emirátů.